بیش از هزار و 300 نفر در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامیان مهارت کسب کردند


حسن مظاهری رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامیان از ارائه آموزش های مهارتی به هزار و 319 نفر در بخش دولتی و خصوصی در سال 98 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامیان، مظاهری رئیس مرکز گفت: در بخش دولتی در 12 ماهه سال 98 در حوزه های مراکز ثابت و سیار شهری 261 نفر ، آموزش به آسیب دیدگان اجتماعی 36نفر، مهارت آموزی در محیط کار واقعی 83 نفر، صنایع ضمن کار 9 نفر و روستائی و سرپرستان خانوار 188 نفر از آموزش های مهارتی بهره مند شدند.
وی ارائه آموزش های مهارتی به افراد در معرض آسیب های اجتماعی و زنان سرپرست خانوار را از مهم ترین دوره های مهارتی دانست و خاطر نشان کرد: در سال های اخیر تلاش زیادی در خصوص ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ترغیب جمعیت فعال شهرستان به فراگیری آموزشهای مهارتی شده است.
حسن مظاهری از توانمند سازی روستائیان از طریق آموزش مهارتی نیز خبر داد و بیان کرد: بیش از 50 درصد جمعیت شهرستان روستایی می باشد و ما در تلاشیم تا با ارائه آموزش های فنی و حرفه ای به روستائیان زمینه ایجاد کسب و کار مطمئن را برای آنان فراهم نموده و از مهاجرت غیر ضروری آنان به شهرهای بزرگ جلوگیری کنیم.
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامیان افزود: عملکرد آموزشی آموزشگاه های آزاد شهرستان در سال گذشته 742 نفر بوده است.
شایان ذکر است شهرستان رامیان 11 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای فعال دارد.
 
تعداد بازدید کل :‌181
جمعه 11 مهر سال 1399
مصادف با 1442/02/14 هجری قمری
مصادف با 2020/10/02 میلادی

: مناسبت امروز
-